متخصصین فعال
امیر هاشمی کارشناس حقوقی
اکرم فرخ وکیل پایه یک دادگستری
روژین امینی کارشناس حقوقی
جعفر فرمانی وکیل پایه یک دادگستری
۵
اکرم فرخ
اکرم فرخ وکیل پایه یک دادگستری
۳
امیر هاشمی
امیر هاشمی کارشناس حقوقی
۰.۳
مهسا پیشرویان
مهسا پیشرویان کارشناس حقوقی
۰.۳
پرستو پوراحمدی
پرستو پوراحمدی کارآموز کانون وکلای دادگستری
۰
روژین امینی
روژین امینی کارشناس حقوقی
۰
شیرین کریمی
شیرین کریمی کارشناس حقوقی

سلام. من تعدادی چک رو به یکی از دوستانم که اعتماد زیادی بهش دارم دادم و رسیدی ازش نگرفتم. چک ها رو میخواستب بابت بدهی و جنسایی که خریده بود به عمده فروش بده. متاسفانه چک ها برگشت شدند و مجموعا مبلغشون میشه 76 میلیون تومان. مرتبا هم امروز و فردا میکنه و نگران هستم یوقت متواری نشه. من میتونم از دستش شکایت کنم؟ اون عمده فروشا گفتن حاضرن به عنوان شاهد بیان و بگن که چک ها رو بابت طلبی که از اون شخص داشتن گرفتن و در واقع با اون شخص طرف حسابن نه من.
و اینکه یکی از چک ها متاسفانه دست شخص دیگری هستش که رفته روی چک اقدام کرده و بیست آبان ماه هم باید برم شورای حل اختلاف در یک استان دیگه. مبلغ چک 9 تومنه. فعلا هم یکی از حسابای بانکیم مسدود شده به همین علت. میخواتسم بدونم در شورا حضور پیدا نکنم و حکم رو ببرن باز هم فرصت دارم که تا یک ماه درخواست اعسار بدم یا مبلغ رو به اون فرد پرداخت کنم؟ یعنی میخوام بدونم مشکلی واسم پیش نمیاد؟

۱ پاسخ برای این سوال ثبت شده است
توسط امیر هاشمی
کارشناس حقوقی ایران, تهران, بخارست (احمد قصیر)
۳ بر اساس عملکرد

در صورتیکه رسید از ایشان دارید که بابت قرض به ایشان داده اید بله میتوانید آنرا استرداد کنید. ولی در غیر این صورت به منزله بدهی داشتن شما میباشد.بعد از محکومیت میتوانید دادخواست اعسار بدهید.

اگر پاسخ من به شما کمک کرده است جهت دریافت خدمات حقوقی با شماره ۴۲۸۱۸ - ۰۲۱ داخلی ۹۰۱ تماس حاصل فرمایید.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط