متخصصین فعال
پرستو پوراحمدی کارآموز کانون وکلای دادگستری
سمانه برخورداری کارشناس حقوقی
روژین امینی کارشناس حقوقی
جعفر فرمانی وکیل پایه یک دادگستری
حدیث شیری کارشناس حقوقی
۵
اکرم فرخ
اکرم فرخ وکیل پایه یک دادگستری
۳
امیر هاشمی
امیر هاشمی کارشناس حقوقی
۰.۳
مهسا پیشرویان
مهسا پیشرویان کارشناس حقوقی
۰.۳
پرستو پوراحمدی
پرستو پوراحمدی کارآموز کانون وکلای دادگستری
۰
روژین امینی
روژین امینی کارشناس حقوقی
۰
شیرین کریمی
شیرین کریمی کارشناس حقوقی

سلام و خسته نباشید

در بسیاری از سوالات کیفری کاربران در رابطه با سوء پیشینه، به محکومیت موثر کیفری اشاره نموده اید!

۱) آیا کسی که به حبس یکسال یا پرداخت مبلغی به جای حبس محکوم شده باشد (۱۰ میلیون) جز محکومیت موثر محسوب میشود ؟

۲) اگر جواب سوال ۱ بلی است ، آیا فرد میتواند گواهی عدم سوپیشینه دریافت کنم ؟

۳) درصورتی که منظور از محکومیت موثر کیفری چیز دیگریست ممنون میشم توضیح بدهید...

کمال تشکر و سپاس

۱ پاسخ برای این سوال ثبت شده است
توسط مهسا پیشرویان
کارشناس حقوقی ایران, تهران, آفریقا (جردن) از همت تا آرژانتین
۰.۳ بر اساس عملکرد

با سلام
در پاسخ به سوال اول شما باید عرض شود مجازات حبس یکسال جزء محکومیت موثر کیفری نبوده و در گواهی سوء پیشینه درج نخواهد شد و منظور از محکومیت موثر کیفری ماده 25 قانون مجازات اسلامی می باشد.

چنانچه پاسخ من به شما کمک کرده است با شماره تلفن 42818 داخلی 902 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

دسته‌بندی حقوقی