متخصصین فعال
پرستو پوراحمدی کارآموز کانون وکلای دادگستری
سمانه برخورداری کارشناس حقوقی
روژین امینی کارشناس حقوقی
جعفر فرمانی وکیل پایه یک دادگستری
حدیث شیری کارشناس حقوقی
۵
اکرم فرخ
اکرم فرخ وکیل پایه یک دادگستری
۳
امیر هاشمی
امیر هاشمی کارشناس حقوقی
۰.۳
مهسا پیشرویان
مهسا پیشرویان کارشناس حقوقی
۰.۳
پرستو پوراحمدی
پرستو پوراحمدی کارآموز کانون وکلای دادگستری
۰
روژین امینی
روژین امینی کارشناس حقوقی
۰
شیرین کریمی
شیرین کریمی کارشناس حقوقی
۱۲۵ بازدید ۱ پاسخ

آیا مردی که باهمسرش اختلاف دارد میتواند بدون اجازه همسرش بازن دیگری ازدواج موقت نماید؟ آیا پیامد قانونی دارد؟ اگرپاسخ مثبت است راهکار برون رفت ازمشکل چیست؟ آیا زن میتواند شکایت کیفری نمایدومردمحکوم به حبس مندرج در قانون میشود؟؟

۱ پاسخ برای این سوال ثبت شده است
توسط مهسا پیشرویان
کارشناس حقوقی ایران, تهران, آفریقا (جردن) از همت تا آرژانتین
۰.۳ بر اساس عملکرد

ازدواج مجدد زوج بدون رضایت همسر اول به ایشان حق طلاق می دهد همچنین مطابق با ماده 17 قانون حمایت خانواده مصوب 1353هرگاه مردی با داشتن همسر بدون تحصیل اجازه دادگاه مبادرت به ‌ازدواج نماید به حبس جنحه‌ای از شش ماه تا یک سال محکوم‌ خواهد شد.

چنانچه پاسخ من به شما کمک کرده است با شماره تلفن 42818 داخلی 902 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره‌های حقوقی مرتبط

دسته‌بندی حقوقی