در صورتی که نیاز به وکیل پایه یک دادگستری دارید لطفا با شماره تلفن (87132 - 021) تماس حاصل فرمایید.
130 بازدید
سوال شده در چک توسط (120 امتیاز)
ویرایش شده توسط
سلام. من تعدادی چک رو به یکی از دوستانم که اعتماد زیادی بهش دارم دادم و رسیدی ازش نگرفتم. چک ها رو میخواستب بابت بدهی و جنسایی که خریده بود به عمده فروش بده. متاسفانه چک ها برگشت شدند و مجموعا مبلغشون میشه 76 میلیون تومان. مرتبا هم امروز و فردا میکنه و نگران هستم یوقت متواری نشه. من میتونم از دستش شکایت کنم؟ اون عمده فروشا گفتن حاضرن به عنوان شاهد بیان و بگن که چک ها رو بابت طلبی که از اون شخص داشتن گرفتن و در واقع با اون شخص طرف حسابن نه من.
و اینکه یکی از چک ها متاسفانه دست شخص دیگری هستش که رفته روی چک اقدام کرده و بیست آبان ماه هم باید برم شورای حل اختلاف در یک استان دیگه. مبلغ چک 9 تومنه. فعلا هم یکی از حسابای بانکیم مسدود شده به همین علت. میخواتسم بدونم در شورا حضور پیدا نکنم و حکم رو ببرن باز هم فرصت دارم که تا یک ماه درخواست اعسار بدم یا مبلغ رو به اون فرد پرداخت کنم؟ یعنی میخوام بدونم مشکلی واسم پیش نمیاد؟
این مشاوره حقوقی را برای همه به اشتراک بگزارید

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

1 پاسخ

پاسخ داده شده توسط مدیر کل (846k امتیاز)
در صورتیکه رسید از ایشان دارید که بابت قرض به ایشان داده اید بله میتوانید آنرا استرداد کنید. ولی در غیر این صورت به منزله بدهی داشتن شما میباشد.بعد از محکومیت میتوانید دادخواست اعسار بدهید.
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است، با من تماس بگیرید تا وکالت پرونده شما را به عهده بگیرم. تلفن تماس: ۸۷۱۳۲ داخلی ۱ گروه وکلای یاسا

مشاوره های حقوقی مشابه

درخواست سریع وکیل
۰۲۱-۸۷۱۳۲
تهران، میدان آرژانتین بخارست، خیابان هشتم، پلاک ۳ طبقه ۴ واحد ۷

36.4k سوال

36.4k پاسخ

43.1k کاربر

226 نفر آنلاین
1 عضو و 225 مهمان در سایت حاضرند
اعضای حاضر در سایت
بازدید امروز: 78066
بازدید دیروز: 100639
بازدید کل: 55307869
...