در صورتی که نیاز به وکیل پایه یک دادگستری دارید لطفا با شماره تلفن (87132 - 021) تماس حاصل فرمایید.
97 بازدید
سوال شده در ارث توسط (120 امتیاز)
ویرایش شده توسط
با سلام پدر من در کل ۸برادر و ۴خواهر هستند که ۴پسر و ۲ دختر از همسر اول و ۴ پسر و ۲دختر دیگر از همسر دوم میباشد که پدر من از همسر اول میباشد که هم پدر وهم مادرش فوت کرده اند پدر بزرگم وصیت نامه ای را نوشته که در ان قید کرده است که هر ۶ فرزند من که از همسر دوم من هستند باید بزرگ شوند و همگی ازدواج کرده و سپس تقسیم اموال شود . و در این مدت ۳ عموی بزرگتر من طی واگذارنامه ای کیه ارثشان را به ۶ فرزند همسر دوم واگذار کرده اند .حال هر ۶فرزند همسر دوم طبق شرایط وثیت نامه ازدواج کرده اند و پدر من ودو خواهرش درخواست اموال خود را دارند .اما فرزندان همسر دوم مانع تقسیم اموال میشوند و خواهان مبلغی پول به عناوین پول ازدواج ،پول جهیزیه ی ۲ خواهر،پولی که در دوران سربازی خرج کرده اند را از پدر من دارند  با وجود این که ۱۵ سال بر روی زمین های زراعی پدربزرگم کار کرده و سود ان را برداشته اند و ۳ هکتار از ۱۲ هکتار زمین را هم فروخته اند با این وجود ایا ادعای انان قانونی است یا خیر؟؟؟
با تشکر
این مشاوره حقوقی را برای همه به اشتراک بگزارید

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

1 پاسخ

پاسخ داده شده توسط مدیر کل (871k امتیاز)
خیر این شرط صحیح نمیباشد که تا زمانی که فرزندان بزرگ نشده اند ماترک تقسیم نشود لذا همسران ایشان بعد از فوت ایشان ارث خواهند برد و فرزندان ایشان نیز به صورت دو به یک بین پسر و دختر ارث تقسیم خواهد شد. یک هشتم نیز از ماترک به زوجه میرسد.
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است، با من تماس بگیرید تا وکالت پرونده شما را به عهده بگیرم. تلفن تماس: ۸۷۱۳۲ داخلی ۱ گروه وکلای یاسا

مشاوره های حقوقی مشابه

درخواست سریع وکیل
۰۲۱-۸۷۱۳۲
تهران، میدان آرژانتین بخارست، خیابان هشتم، پلاک ۳ طبقه ۴ واحد ۷

36.9k سوال

36.9k پاسخ

44.7k کاربر

146 نفر آنلاین
2 عضو و 144 مهمان در سایت حاضرند
اعضای حاضر در سایت
بازدید امروز: 55069
بازدید دیروز: 89719
بازدید کل: 58920542
...