در صورتی که نیاز به وکیل پایه یک دادگستری دارید لطفا با شماره تلفن (۴۲۸۱۸ - ۰۲۱) تماس حاصل فرمایید.
537 بازدید
سوال شده در جرایم رایانه ای توسط (120 امتیاز)
ویرایش شده توسط
باسلام. من حدود 5 ماه پیش به دعوت یکی از دوستام به تهران رفتم برای یک کار دولتی رفته بودم که شرکت Qnet  رو بهم معرفی کردند و گفتند ایران مشکلی با فعالیت این شرکت نداره و من نیز فکر کردم مثل سایر شرکت های بازاریابی هستش وارد کار شدم. حدودا 1 ماه پیش مامورها ریختند تو آفیس و مارو دستگیر کردند. به آگاهی بردن مارو بعدشم زندان که حدودا 60 نفر بودیم. اتهام من عضویت در شرکت هرمی و اخلال در نظام اقتصادی کشور هستش. و قرار کفالت 100 میلیونی برام گذاشتند که اومدم بیرون. من یک نفر رو هم با وجود اینکه هیچ تمایلی به خرید کردن وی نداشتم اما به اسرار بالاسری ها به کار معرفی کردم. اون یک نفر از من شاکی نیست. داخل زندان از ما عکس با پلاک و انگشت نگاری گرفتند. سوال بنده اینجاست در درجه اول حکمی که برای ما صادر میشه چی هستش؟ آیا تبرئه میشیم؟ درصورتیکه سوسابقه نشه برام من رشتم رمزنگاری هستش و رشته ای هست که ادارات و مراکز بزرگ استخدام میکنن مثل بانک مرکزی و شعب مرکزی بانک ها و مخابرات و جاهای نظامی. مشکلی در روند استخدام من پیش میاد؟  یعنی اون عکس ها و انگشت نگاری های داخل زندان مشکلی برام ایجاد میکنند؟
و سوال دیگه اینکه مثل اینکه 10نفر از رفیقایی که داخل اون کار بودن تصمیم به شکایت و پیگیری پرونده توسط وکیل برای استرداد پول گرفتند، در صورت شکایت آیا مشکلی در رونده پرونده من پیش میاد؟ مثلا اینکه تبرئه نشیم و یا هرچیز دیگه
این مشاوره حقوقی را برای همه به اشتراک بگزارید

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

1 پاسخ

پاسخ داده شده توسط مدیر کل (889k امتیاز)
مجازات حبس خواهد داشت و بسته به میزان مجازاتی که تعیین میشود میتوان گفت که دارای سوء سابقه شده است یا خیر. لذا صرف انگشت نگاری سوء پیشینه نخواهد داشت.
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است، با من تماس بگیرید تا وکالت پرونده شما را به عهده بگیرم. تلفن تماس: ۴۲۸۱۸ - ۰۲۱

مشاوره های حقوقی مشابه

درخواست سریع وکیل
۰۲۱-۴۲۸۱۸
تهران، میدان آرژانتین بخارست، خیابان هشتم، پلاک ۳ طبقه ۳ واحد ۵

37.2k سوال

37.2k پاسخ

46k کاربر

62 نفر آنلاین
0 عضو و 62 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 5964
بازدید دیروز: 66316
بازدید کل: 61600736
...