مدت زمان پاسخگویی در این سامانه بین 1 الی 24 ساعت می باشد. همچنین در صورتی که نیاز به وکیل پایه یک دادگستری دارید لطفا با شماره تلفن (87132 - 021) تماس حاصل فرمایید.

آیا ورود به عنف به منزل دیگری با شهادت شهود قابل اثبات است ؟

837 بازدید
سوال شده آذر 22, 1395 در منوب و جرح توسط negin8 (370 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن آذر 22, 1395 توسط گروه وکلای یاسا
با سلام
آیا ضرب و شتم وارده بر زنی از طرف دو زن دیگر در منزل شخص با وجود شاهد برای ورود زنان ب منزل قابل اثبات است؟چه مدت حبس دارد؟اگر اتهام را نپذیرند ایا پرونده مختومه میشود؟
این مشاوره حقوقی را برای همه به اشتراک بگزارید

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آذر 22, 1395 توسط گروه وکلای یاسا مدیر کل (1,505,860 امتیاز)

بله ورود به عنف با شهادت شهود قابل اثبات است و قاضی پرونده با توجه به شرایط و اوضاع احوال و نظر پزشکی قانونی رای صادر می کند . همچنین است برابر قانون ( ماده 694 قانون مجازات اسلامی) هر کس در منزل یا مسکن دیگری به زور یا تهدید وارد شود به مجازات از شش ماه تا سه سال حبس محکوم خواهد شد و اگر این عمل از سوی دو نفر یا بیشتر انجام شود و دست کم یکی از آنان حامل اسلحه باشد ( سرد یا گرم ) به حبس از یک تا شش سال محکوم خواهند شد. در هر دو حالت گفته شده چنانچه عمل ورود به عنف در شب صورت گیرد حداکثر مجازات اعمال خواهد شد.

موید باشید


اگر پاسخ من به شما کمک کرده است، با من تماس بگیرید تا وکالت پرونده شما را به عهده بگیرم.

تلفن تماس: ۸۷۱۳۲ داخلی ۱

گروه وکلای یاسا

مشاوره های حقوقی مشابه

1 پاسخ 4,257 بازدید
درخواست سریع وکیل
۰۲۱-۸۷۱۳۲
تهران، میدان آرژانتین بخارست، خیابان هشتم، پلاک ۳ طبقه ۴ واحد ۷

30,743 سوال

30,779 پاسخ

1,240 دیدگاه

29,686 کاربر

43 نفر آنلاین
0 عضو و 43 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 2496
بازدید دیروز: 26900
بازدید کل: 31094591
...