در صورتی که نیاز به وکیل پایه یک دادگستری دارید لطفا با شماره تلفن (87132 - 021) تماس حاصل فرمایید.
1.1k بازدید
سوال شده در انتقال مال غیر توسط (720 امتیاز)
ویرایش شده توسط
با سلام،

زمین مرحوم پدر من در شهرستان  فروش مال غیر شده بود که در دادگاه بدوی و تجدید نظر رای دادگاه به نفع ما بود و حتی حکم جلب کسی‌ که اینکار را کرده بود گرفتیم که البته جهت جلب ایشان اقدامی نکردیم،
 حال ایشان وکیل گرفته و به دیوان عالی‌ کشور پرونده را برده، حال برای ما ابلاغیه آماده از طرف دادگاه تجدید نظر مرکز استان (شیراز) مبنی بر اینکه جهت رسیدگی شکایتمان علیه کسی‌ که فروش مال غیر کرده حاضر شویم:

سوال بنده این است:

۱- این بدان معنا هست که دیوان عالی‌ کشور رای صادر کرده و جهت ابلاغ به دادگاه تجدید نظر استان فارس فرستاده یا اینکه کلا رسیدگی به این اعتراض جدید را به دادگاه تجدید نظر استان واگذار کرده؟

۲- آیا اگر رای دیوان عالی‌ کشور بر علیه ما بود ( هر چند رای بدوی و تجدید نظر به نفع ما بوده) ما میتوانیم به حکم صادره اعتراض کنیم؟

با تشکر
این مشاوره حقوقی را برای همه به اشتراک بگزارید

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

1 پاسخ

پاسخ داده شده توسط مدیر کل (1.5m امتیاز)
انتخاب شده توسط
 
بهترین پاسخ
اگر شماره شعبه دادگاه تجدیدنظر همان قبلی باشد یعنی دیوانعالی کشور به صورت محتمل تحقیقات را ناقص دانسته و پرونده را برای تکمیل تحقیقات به دادگاه تجدید نظر فرستاده و اگر شماره شعبه جدید در دادگاه تجدیدنظر شما را دعوت به جلسه دادگاه کرده است به این معناست که دیوان رای شعبه تجدید نظر را نقض کرده است و پرونده مجدد باید در مرحله تجدید نظر رسیدگی شود. در هر صورت رای صادر از دادگاه تجدید نظر مجدد قابل فرجام خواهی خواهد بود.

موید باشید
اگر پاسخ من به شما کمک کرده است، با من تماس بگیرید تا وکالت پرونده شما را به عهده بگیرم. تلفن تماس: ۸۷۱۳۲ داخلی ۱ گروه وکلای یاسا

مشاوره های حقوقی مشابه

درخواست سریع وکیل
۰۲۱-۸۷۱۳۲
تهران، میدان آرژانتین بخارست، خیابان هشتم، پلاک ۳ طبقه ۴ واحد ۷

36.8k سوال

36.9k پاسخ

44.5k کاربر

70 نفر آنلاین
0 عضو و 70 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 5337
بازدید دیروز: 106297
بازدید کل: 58435094
...