مدت زمان پاسخگویی در این سامانه بین 1 الی 24 ساعت می باشد. همچنین در صورتی که نیاز به وکیل پایه یک دادگستری دارید لطفا با شماره تلفن (87132 - 021) تماس حاصل فرمایید.

اگر فروشنده بعد از دادن وکالت به خریدار خوش سند را به نام دیگر بزند چه باید کرد؟

156 بازدید
سوال شده شهریور 20, 1395 در قراردادهای خرید و فروش توسط سید کاظم موسوی (120 امتیاز)
ویرایش شده شهریور 20, 1395 توسط گروه وکلای یاسا
با سلام و ادب بر شما دوستان و بزرگواران
احتراما اینجانب در اسفند ماه 94 طی یک وکالت بلاعزل ( موکل ضمن عقد خارج لازم ، حق عزل وکیل را تا خاتمه انجام مورد وکالت  از خود سلب و ساقط نمود ) ، سه دانگ مشاع از شش دانگ یک آپارتمان را از یکی از دوستان خریداری کردم و ثمن معامله را هم کامل به ایشون پرداخت کردم .

شایان ذکر هست که بنده همزمان ، بعد از اخذ وکالت بلا عزل از فروشنده یک اقرار رسمی به شرح متن ذیل از فروشنده گرفتم ( بتاریخ متن سند حاضر گردید در این دفتر آقای 1 با مشخصات مقدم الذکر و بعد الحضور در کمال صحت و سلامت روح و روان و با رضایت و اختیار کامل و بدون اجبار و اکراه اقرار و اعتراف صریح و صحیح و بی قید و شرط نمود  که بر اساس سند وکالت بلاعزل شماره 1 تاریخ 1 تنظیمی این دفترخانه که بر مبنای فروش قطعی ( عقد بیع ) آپارتمان پلاک ثبتی ( مورد اشاره در وکالت لاعزل ) واقع در بخش 1 تهران است کل ثمن معامله را که از بابت سه دانگ از ششدانگ بصورت نقدی و کامل و یکجا دریافت نموده ام و هرگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص از خود سلب و ساقط نمود .

حالا طرف ( فروشنده ) با من در یک موضوع دیگه که ربطی به این معامله نداره داره گرو کشی میکنه و برای من اظهار نامه فرستاده که پیرو وکالت نامه ( فوق الاشاره ) خودم شش دانگ آپارتمان رو فروختم و خودم موضوع وکالت را انجام داده ام و به موجب ماده 683 قانون مدنی وکالت شما منفسخ گردیده است ( یه رو نوشت هم برای دفترخانه فرستاده )

آیا حق من ضایع میشود ؟؟ نظر شما چیست ؟ لطفا کمکم کنید
این مشاوره حقوقی را برای همه به اشتراک بگزارید

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده شهریور 20, 1395 توسط گروه وکلای یاسا مدیر کل (1,505,860 امتیاز)

بله در صورتیکه ایشان مورد وکالت را خود شخصا انجام داده باشند و زودتر از شما اینکار را کرده باشند شما دیگر نمیتوانید برای فروش اقدام کنید مگر اینکه مبایعه نامه به نام شما تنظیم شده باشد و دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی تنظیم کنید.


اگر پاسخ من به شما کمک کرده است، با من تماس بگیرید تا وکالت پرونده شما را به عهده بگیرم.

تلفن تماس: ۸۷۱۳۲ داخلی ۱

گروه وکلای یاسا

مشاوره های حقوقی مشابه

درخواست سریع وکیل
۰۲۱-۸۷۱۳۲
تهران، میدان آرژانتین بخارست، خیابان هشتم، پلاک ۳ طبقه ۴ واحد ۷

30,889 سوال

30,925 پاسخ

1,242 دیدگاه

32,062 کاربر

32 نفر آنلاین
0 عضو و 32 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 679
بازدید دیروز: 30829
بازدید کل: 34903820
...