در صورتی که نیاز به وکیل پایه یک دادگستری دارید لطفا با شماره تلفن (87132 - 021) تماس حاصل فرمایید.
511 بازدید
سوال شده در انتقال مال غیر توسط (610 امتیاز)
ویرایش شده توسط
سلام شکایت حقوقی تسلیم زمین مطرح کردیم که  از فروشنده مال غیر مطرح کردیم که در جلسه دادگاه قاضی پرسید نام خریدار زمین را میدانید؟ گفتیم بله آقای ... است. و بخشهایی از حکم قاضی به این صورت بود :" نخست ایراد شکلی اینکه خواسته خواهان الزام به تحویل زمین می باشد در صورتی که زمین مورد دعوی در تصرف شخص ثالث قرار دارد و شخص خواهان به این امر وقوف کامل داشته و خواندگان ردیف سوم تا پنچم این امر را تائید نمودند اما در خصوص ماهیت دعوی مطروحه اینکه صرفنظر از ایراد شکلی اینکه زمین خشکه زاری منظوره برای خواهران و با رضایت آنان واگذار شده است و از محل فروش آن هر یک از خواهران سهم خویش را دریافت نمودند و شهود مشرف به حقیقت در پرونده..... اداء شهادت نمودندو طرح دعوی حاضر ایذائی و از روی غرض ورزی میباشد......"
مدتی بعد به ناچار از خریدار و فروشنده شکایت حقوقی با عنوان اثبات مالکیت و خلع ید و قلع و قمع زمین مطرح شد که با حضور شاهد حکم به نفعمان صادرشد و حالا در مرحله اجرای احکام است. آیا با توچه به دادگاه اول ، امکان مطرح کردن شکایت کیفری فروش مال غیر هست؟
این مشاوره حقوقی را برای همه به اشتراک بگزارید

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

1 پاسخ

پاسخ داده شده توسط مدیر کل (1.5m امتیاز)

بله بعد از اثبات مالکیت از طرف شما در صورتیکه اثبات شود فروش از جانب ایشان بدون وکالت از طرف شما و یا بدون اذن شما بوده است میتوانید شکایت کیفری فروش مال غیر را علیه ایشان تنظیم نمائید.

موید باشید

اگر پاسخ من به شما کمک کرده است، با من تماس بگیرید تا وکالت پرونده شما را به عهده بگیرم. تلفن تماس: ۸۷۱۳۲ داخلی ۱ گروه وکلای یاسا

مشاوره های حقوقی مشابه

1 پاسخ 189 بازدید
سوال شده اردیبهشت 18, 1394 در انتقال مال غیر توسط محدث
1 پاسخ 202 بازدید
درخواست سریع وکیل
۰۲۱-۸۷۱۳۲
تهران، میدان آرژانتین بخارست، خیابان هشتم، پلاک ۳ طبقه ۴ واحد ۷

35k سوال

35k پاسخ

40.3k کاربر

63 نفر آنلاین
0 عضو و 63 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 3887
بازدید دیروز: 81024
بازدید کل: 49101240
...